Dener Makina

Kayseri - Türkiye
0352 3211350
Dener Makina Hakkında
Yetkili : Fatih CANBULAT 0549 822 30 77

Dener Makina, 1974 yılında Kayseri Eski Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur. Faaliyetinin ilk yıllarında, ithal edilen otomotiv yedek parçaları üretmeye başlayıp, 1980 yılında ürün portföyünü ve makine parkını genişleterek otomotiv yan sanayisinde üretim faaliyetlerine devam etmiştir.

1990 yılında Makine Sanayi’sine adım atmıştır. Öncelikli olarak Türkiye’deki şeker fabrikalarının çok yüksek bedellerle ithal edilen pancar boşaltma makineleri üretimi gerçekleştirerek ülkemizde tarım sektörünün makineleşmesine ve verimliliğine destek olmuştur.

2000 yılından itibaren CNC Sac İşleme Makineleri üretimine yoğunlaşan Dener Makine; Giyotin Makas, Hidrolik Abkant Pres, Vidalı Milli Abkant Pres, Elektrikli Servo Abkant Pres, Plazma Kesim ve Fiber Lazer Kesim makineleri olmak üzere geniş bir ürün yelpazesiyle üretimine devam etmektedir. 

2016 yılında, TAKSAN A.Ş.’ye ait 933.000 m² arazi üzerinde konuşlanmış, 115.000 m² fabrika binaları ve 17.000 m² sosyal tesisleri bünyesine katarak önemli bir yatırıma imza atmıştır. Yeni dönemde Taksan Entegre Tesislerinde ülkemizde seri üretimi yapılmayan CNC Metal İşleme Makineleri olan Dikey İşleme Merkezleri, Torna Tezgâhları ve Taşlama Tezgâhlarının üretimine başlamıştır.

Dener Makina, CNC Sac İşleme Makineleri ve CNC Metal İşleme Makineleri grubunda çok çeşitli makine üretimi, 45 yıllık birikimi, nitelikli işgücü ve çok uluslu AR-GE merkezi ile ülkemiz ve dünya sanayii işletmelerine önemli yatırım ürünleri sunmakla, dünya çapında bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.